Základní škola Židlochovice

Soutěž IT-SLOT 2019

V úterý 19. listopadu proběhlo školní (kvalifikační) kolo vědomostní soutěže IT-SLOT. Na naší škole soutěžilo 34 nominovaných osmáků a deváťáků. Soutěžící řešili na počítači otázky z oblasti informačních technologií a logiky. Prvního kola se zúčastnilo celkem 3860 soutěžících ze 115 škol z celé České republiky. Na naší škole byl nejlepší v kvalifikaci a do finále, které proběhne 11. prosince v Praze, postoupil Jonáš Varmužka (celkově 53. místo). Na druhém místě se umístil Vojtěch Studený (celkově 114. místo), na třetím Martin Šaffer (celkově 116. místo), na čtvrtém Filip Radulovič (celkově 120. místo). Porazili přes tři a půl tisíce soutěžících z celé ČR. Většina soutěžících z naší školy je v první třetině výsledkové listiny.

Děkuji všem za reprezentaci školy.

Mgr. Josef Mach