Spolupráce s VUT Brno

Jak vypadá elektrárenský popílek? Jak si vyrobit jednoduchý elektrický obvod? To už budou od podzimu vědět žáci dvou základních škol z Jihomoravského kraje, které spolupracují s brněnskou technikou. K ZŠ Novolíšeňská se nově připojila i naše škola.

Studenti naší školy začali svůj program na VUT před dvěma týdny, a to exkurzemi na Fakultě chemické. „Žáci si prohlédli např. snímky známých vzorků, jako je oxid hlinitý, elektrárenský popílek či křemelina. Tyto snímky byly pořízeny elektronovým mikroskopem,“ upřesnil Tomáš Opravil z Fakulty chemické, na kterou v říjnu zavítalo celkem 95 žáků osmých a devátých tříd.

„V novém školním roce chceme posílit oblast polytechnického vzdělávání. Některá řemesla už žáci ani neznají. A jako celospolečenský problém se začíná jevit nedostatek technických pracovníků ve všech odvětvích. Nově proto zařazujeme od 7. ročníku volitelný předmět technická výchova a také v pracovních činnostech bude více prostoru pro rozvoj technických dovedností,“ doplnila ředitelka ZŠ Židlochovice Jana Králová.

Naše spolupráce bude pokračovat 11. listopadu. Učitelé z chemické fakulty tentokrát přijedou k nám do Židlochovic v rámci vzdělávacího programu Hrátky s chemií.