Základní škola Židlochovice

Start Up Camp 2023

Ve středu 3.5.2023 se uskutečnil již třetí ročník soutěže START UP CAMP pro žáky 4. - 8. tříd základních škol a víceletých gymnázií.

Pro naši školu to byla nová zkušenost a po výběru týmu ve školním kole jsme jeli do Impact Hubu v Brně plní očekávání. Soutěže se zúčastnilo 10 šestičlenných týmů, které měli za úkol vymyslet svůj podnikatelský záměr, nový vynález, službu či nápad pro nový projekt. Po úvodním brainstormingu jednotlivé týmy pracovaly s různými nápady, které dotáhly k co největší dokonalosti a potom předstoupily před odbornou porotu a za omezený čas svůj nápad na podnikatelský projekt prezentovaly. 

Zástupci naší školy si vedli velmi dobře. Soustředěně a pečlivě pracovali a naplno využili svoje dosavadní zkušenosti ze školního prostředí. Tým ve složení Klára Jakubíčková, Nicole Netvichová, Eliška Sopoušková, Šimon Šiller, Eliáš Karban a Šárka Zemánková sice nakonec soutěž nevyhrál, zato si žáci odnáší velmi cenné zkušenosti a všichni hodnotí akci velmi pozitivně. Příště se prý budou chtít určitě zase zúčastnit.

Mgr. David Kopeček