Základní škola Židlochovice

Tajný život města

Naše škola se nově zapojila do projektu Tajný život města, který je pod patronací nadace TEREZA. Více informací o celém projektu najdete zde.

A co si klade projekt za úkol? V první řadě jde o to, aby žáci i široká veřejnost vyrazili do přírody, ven, na procházku a měli k tomu pádné důvody. V minulém roce se vytvářela aplikace Pl@ntNet, která je schopná rozpoznávat rostliny na základě shody s Vaší fotografií. Aplikaci si můžete volně stáhnout a nainstalovat do jakéhokoliv přenosné zařízení (tablet, telefon), který funguje v prostředí iOS nebo Android. Poté už stačí jen vyfotit rostlinu nebo její část a aplikace vám nabídne nejpravděpodobnější shodu a určí tak rostlinu. 

Questing - v letošním roce se budeme zaměřovat na tvorbu Questu - hledačky. Co je to quest se můžete dovědět třeba zde. Jednoduše řečeno to je zábava pro malé i velké spojená s pobytem v přírodě a luštěním různých úkolů po cestě, abyste dorazili zdárně k cíli.

Naše škola získala z projektu tablety pro žáky, seminář pro učitele i vybrané žáky, kteří se budou chtít do projektu zapojit. 

Veřejnost se může těšit na quest, který v okolí našeho města vytvoříme. Současně si můžete nainstalovat aplikaci  Pl@ntNet do svého telefonu, vyrazit ven a prozkoumat, co ve vašem okolí roste.

 

Mgr. David Kopeček