Základní škola Židlochovice

Terénní výuka na Pálavě

Každoročně vyjíždí výběr deváťáků na přírodovědnou exkurzi na Pálavu a jeskyni Na Turoldu. Nejinak tomu bylo i letos. 

Terénní výuka začala odjezdem autobusu od školy směr Mikulov. Tam žáci navštívili jeskyni Na Turoldu a přilehlý geopark s horninami z celé ČR. Poté jsme se autobusem přemístili k výchozu červené značky a vystoupali na Stolovou horu. Odtud pak přes Sirotčí hrádek do Klentnice a po modré značce kolem Martinky. Zdolali jsme i Děvín - nejvyšší bod Pálavy a pak přes Dívčí hrady do Pavlova k autobusu. 

Kromě pěší turistiky si žáci užili i zjišťování informací během cesty a zapisování do pracovního listu. 

Zúčastnění žáci si dle zpětné vazby terénní výuku užili a dověděli se zajímavosti z této oblasti. Věřím, že si kromě puchýřů odnesli i poznatky z geologie a geografie. Děkuji za spolupráci panu učiteli Lukáši Přichystalovi.

David Kopeček