Základní škola Židlochovice

Terénní výuka s VIII. C Praha

IMG_20240130_143302

Vyrazit do víru velkoměsta chce řádnou přípravu. Tento úkol není s 8. C pro každého. Značka: Jen pro odvážné! 

Odjezd, pondělí  odpoledne. Příjezd do Prahy pondělí večer. Dorazili všichni, mise splněna. Ubytovali jsme se v klášteře kapucínů u Lorety, a hned poté vyrazili na obhlídku noční Prahy.  Viděli jsme ministerstvo zahraničních věcí, Loretu, Pražský hrad a z něho pěkné pohledy na Prahu. Další den jsme hned ráno vyrazili po památkách, i když polovina z nás by ocenila ještě chvíli v posteli, ale těšili jsme se. Navštívili jsme spousty krásných a zajímavých míst, jako jsou například břevnovský klášter, Bílou horu a Poslaneckou sněmovnou Parlamentu České republiky. Není se čemu divit, že jsme byli unavení a těšili se po celém dnu do postele. Nachodili a najezdili jsme 20 km.

Poslední den jsme se všichni těšili domů do našich postýlek, ale stejně bychom nejradši zůstali v Praze, i když  za jeden den jsme nachodili tolik, co ani za měsíc ne v Brně.  Vyrazili jsme opět velmi brzy na misi dozvědět se něco nového. Byli jsme na Staroměstské radnici, orloji a věži, kde byl výhled k nezaplacení a na prohlídce Pražského hradu. Měli jsme pokaždé moc příjemné průvodce a o to byl výlet hned hezčí.

Třídě se nejvíce líbila Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky. Bylo tam spousty historie, ale také jsme se dozvěděli, jak to v dnešní době chodí a jak se věci řeší. Praha byla moc krásná a opravdu jsme si ji všichni užili.

Moc děkujeme panu učiteli Martinu Hladkému a Davidu Černochovi, že s námi měli tolik trpělivosti a odvahu s námi jet, protože tu nemá každý!

Barbora Mia Jechová, VIII. C

IMG_7174 IMG_7164 IMG_7166 (1) IMG_7131 IMG_7127 IMG_7117IMG_20240131_162900