Terénní výuka

Terénní výuka v rámci hodiny Člověk a svět

1. října bylo krásné počasí, které jsme využili k venkovní výuce. Třídy 5.A a 5.C se vydaly po první vyučovací hodině na Výhon. Každá skupinka byla vybavena mapou Výhonu, kde si zapisovala zajímavé turistické body, které stojí za návštěvu. Nejprve jsme doputovali k rozhledně, kde dost foukal studený vítr. Pak jsme zakotvili za Velkým hájkem v závětří, kde jsme využili nově zakoupené pomůcky na výuku hodin ČaS k bádání. Jedna skupina pracovala s buzolami a druhá skupina zkoumala různé objekty živé a neživé přírody pomocí malých cestovních mikroskopů. Pak se skupiny vyměnily. Další cesta vedla k myslivně, kde děti dostaly barevné lístečky a měly najít v lese stejně barevné objekty opět pocházející z živé či neživé přírody, např. listy, květy, kámen, kůra dřeva, apod.

Díky nádherně zbarvené přírodě a příjemnému počasí jsme si toto putování všichni užili.