Tobiáš Lolness v Polárce

V úterý 20. 2. třídy 7.B a 9.B navštívili představení Tobiáš Lolness v Divadle Polárka v Brně na Tučkově ulici. V hodinách literatury četli dobrodružný román o chlapci, který měří jen o něco víc než jeden milimetr a bojuje s celým světem o svůj domov - obrovský strom. Knihu napsal současný francouzský spisovatel Timothée de Fombelleo. Žáci obou tříd napsali recenzi na představení:

„Nejzajímavější byl začátek, kdy byla zhasnutá světla a herci s čelovkami lezli jako velcí brouci přes diváky v hledišti směrem k jevišti."

„Představení bylo zajímavé, ale skončilo to otevřeným koncem. Asi si budu muset přečíst tu knihu, i když má 600 stran."

„Jeden herec hrál víc postav, nebylo moc zřetelné, jestli je to jedna postava nebo další."

„Chvíli to vypadalo jako cirkus a chvíli jako depresivní román."

„Na jevišti byla dřevěná konstrukce a herci po ní neustále lezli a měli vrtačky, a tak ničili ten strom. Bylo to akční. Herci hodně museli trénovat fyzičku."

„Bylo to moc hezké, ale hluk tam byl jako v zoologické zahradě."

Katka Šubrtová, Kryštof Polách, Karel Klement (9.B) a Markéta Mertová (7.B)

• 7.B
  • 9.B