Základní škola Židlochovice

Tříkrálová sbírka 2024

Tříkrálová sbírka v našem městě proběhla letos v sobotu 6. ledna. Koledovat vyrazilo přesně padesát koledníků v sedmnácti skupinách. Nejmladšímu koledníkovi byly tři roky a nejstaršími účastníky byli studenti gymnázia a také manželé Vitulovi.

Koledníky byly děti z mateřské školy, žáci ze základní školy, z prvního i z druhého stupně, studenti gymnázia a další dvě skupinky tvořili členové skautského oddílu v Židlochovicích, kteří se také pravidelně sbírky účastní.   

 Počasí nám příliš nepřálo, letos pršelo. Naštěstí to nebyl prudký liják, ale drobný déšť po celý čas koledování. Naštěstí to dětem ani doprovodům nezkazilo dobrou náladu a všichni se vraceli zpět v pořádku a veselí. Košíky a batohy jim překypovaly různými sladkými odměnami, ovocem a dalšími pochutinami, které koledníci dostali od občanů našeho města.

 Celkem tedy králové přinesli ve svých pokladničkách částku 119 258 Kč.

Bližší informace o využití financí ze sbírky najdete na webových stránkách www.trikralovasbirka.cz nebo www.rajhrad.charita.cz

Děkujeme všem, kteří přispěli do pokladniček a koledníkům věnovali milé přivítání a také všem, kteří se jakkoliv zapojili do organizace sbírky.

Daniela Tichá