Základní škola Židlochovice

Turnaj Ultimate Frisbee

V úterý 22.5. se v Brně na ZŠ Vejrostova konal druhý ročník turnaje v Ultimate Frisbee. Tento sport jsme ve škole před dvěma lety začali zařazovat do výuky TV a protože je založený na fair - play přístupu, hraje se bez rozhodčích a záleží na domluvě hráčů obou týmů, je výborným doplňkem k ostatním sportovním aktivitám.

Letošního turnaje se zúčastnilo osm družstev z Brna a okolí: Brno Holzova, Brno Gajdošova, Brno Kamenačky, Brno Vejrostova, Pohořelice Klobouky u Brna a Židlochovice.

V silné konkurenci se našemu týmu podařilo v úvodní skupině porazit tým ZŠ Holzova a Klobouky u Brna. Po prohře s Pohořelicemi jsme z druhého místa ve skupině hráli čtvrtfinále se ZŠ Vejrostova, které jsme těsně prohráli. V konečném boji o třetí místo náš tým opravdu zabral a po velmi vyrovnaném zápase jsme porazili ZŠ Kamenačky a zaslouženě jsme si odvezli bronz.

Na turnajích Frisbee je i vyhlašování Spirit of the game, tzn. se kterým týmem se ostatním hrálo nejlépe, který tým nejvíce ovládal pravidla, dokázalo se s ním domluvit atd. Pro tuto cenu nás navrhly dva týmy, ale nakonec Spirit of the game získalo družstvo Pohořelic.

Tým: Adam Novotný, Oliver Ondrušík, Jakub Mazal, Josef Květon, Samuel Ryšavý, Pavel Vaculík, Robin Wolinger, Soňa Hanáková, Natálie Poláková, Anna Kolegarová, Aneta Kolegarová

Mgr. David Kopeček