Základní škola Židlochovice

Turnaj ve vybíjené

Poslední únorový den se žáci čtvrtých a páté třídy zúčastnili turnaje ve vybíjené, který pořádala základní škola v Hrušovanech u Brna. Vstup do turnaje se pro nás vyvíjel dobře. První utkání jsme vyhráli, a i když jsme ve skupině utrpěli i jednu prohru, nakonec jsme ze skupiny postoupili z druhého místa. To pro nás znamenalo boj o 3. a 4. místo. Všichni žáci do tohoto zápasu vložili zbytky svých sil a odhodlání a začalo se hrát. Běžná hrací doba skončila remízou. O vítězi mělo tedy rozhodnout prodloužení, které však skončilo rovněž remízou. Nastala výjimečná situace – tzv. „náhlá smrt“, kdy první vybití protihráče znamenalo vítězství v celém zápase. Po ukrutném boji jsme bohužel prohráli a skončili pod stupni vítězů.I přesto si žáci z turnaje odnesli dobrý pocit z vyrovnaného boje, mnoho cenných zkušeností a zaslouží si pochvalu za reprezentaci naší školy.