Základní škola Židlochovice

Ukázka sebeobrany – Judo

V pátek 23. 11. bylo pošmourné počasí, ale nám to vůbec nevadilo, vydali jsme se se školní družinou do nedaleké Orlovny, kde na nás už čekal trenér Juda, Ing. Karel Vitula a jeho svěřenci. Pan Karel Vitula nás nejdříve všechny přivítal a řekl nám pár slov o tom, kdy byla Orlovna postavena a že stojí na místě bývalého cukrovaru, kde byl ponechám alespoň původní komín. Potom nám řekl, odkud bojové umění JUDO pochází a že by se nemělo používat k útoku, ale maximálně k obraně. Po úvodním slovu následovaly ukázky toho, co už mladí sportovci umí. Dětem se vše velmi líbilo a zajímalo, pozorně všichni pozorovali každý pohyb, každý chvat co nám byl předveden. JUDO navštěvují i děti ze školní družiny, ale myslím si, že po této ukázce se mezi dětmi najdou další zájemci o tento sport. Z Orlovny jsme odcházeli všichni nadšení a plní nových informací a zážitků.