Ukliďme Česko

Akce Ukliďme Česko, patří mezi ekologicky zaměřené akce, které je třeba podporovat a zúčastňovat se. Ve čtvrtek 21. 4. 2022, si všichni účastníci školní družiny nasadili ochranné rukavice, vzali igelitové pytle a vydali se na hledání odpadků, které do přírody nepatří. Cílem bylo uklidit kolem školy a mokřad v lokalitě Líchy, část lokality Žižkov a kolem zámeckého parku. Vytvořili jsme dostatečně velké skupinky, které se vydali na úklid přiřazené lokality. Každá skupina s nadšením hledala, sbírala vše, co nepatří do přírody. Celkem jsme nasbírali pět plných pytlů směsného odpadu. Akce se zúčastnilo přes 80 dětí a šest vychovatelek. Po celé odpoledne nás provázela dobrá nálada a udělali jsme hodně práce. Některé děti nás překvapily, když si mezi sebou vykládaly, například: „Alespoň to tu máme pěkné.“, nebo „To bylo bezva uklízení.“ Tato akce je potřebná., Je velmi důležité, aby si děti uvědomily, že za nepořádek na planetě Zemi můžeme jen my, lidé. Pevně doufáme, že touto akcí otevřeme dětem oči. Díky krásnému počasí byla akce opravdu vydařená a účastníci školní družiny si ji moc užili.