Základní škola Židlochovice

Úspěšné tažení florbalistů

Ve dnech 9.11. a 16.11. se odehrály dva florbalové turnaje - okrskové a okresní kolo starších chlapců. Naše družstvo v obou turnajích dokázalo zvítězit a postupuje tak do krajského kola tohoto turnaje.

Okrskovým kolem se naši kluci probojovali hladce do finále, kde potvrdili své kvality a v závěrečném souboji s týmem ZŠ Vranovice zvítězili 4:2.

V okresním kole nás čekala velmi dobrá konkurence dalších pěti týmů. Všechny čtyři zápasy vzal náš tým velmi zodpovědně, bylo však jisté, že postup do finále nebude vůbec jednoduchý. Po výhře 4:1 nad Oslavany, remízou  1:1 s Bílovicemi a výhrou 4:2 nad Drásovem jsme se ve finále setkali opět s týmem Bílovice nad Svitavou. Krásný, vyrovnaný zápas s napětím až do úplně poslední vteřiny. Po skončení základní hrací doby byl stav 0:0 a rozhodovaly tak samostatné nájezdy. Ve čtvrté sérii nájezdů pak rozhodl svým úspěšným pokusem o zakončení Karel Švábík a bylo vyhráno. Zde je nutné vyzdvihnout i kvality golmana Radka Polnického, který byl díky svému výkonu vyhlášen nejlepším golmanem tohoto turnaje. Nejužitečnějším hráčem turnaje se stal Adam Horák.

Gratulujeme a těšíme se na krajské kolo.

Tým hrál ve složení: Radek Polnický, Karel Švábík, Adam Horák, Jan Hanzlík, Teodor Uhnák, Adam Bohm, Daniel Vida, Pavel Novák, Michael Moravec, František Sládek, Patrik Vangel (okrsek), Ondřej Musil, Lukáš Valenta, Matěj Žákovský (okrsek) 

David Kopeček