Základní škola Židlochovice

Úspěšný turnaj ve Frisbee

V pondělí 24.4.2017 se uskutečnil historicky první turnaj základních škol ve Frisbee. Je na místě, abych přiblížil tuto novou herní disciplínu. Dva týmy hrají proti sobě a pomocí házení a chytání létajícího disku ve vyznačeném území získávají body. Zajímavé je to, že hru si řídí hráči sami, nerozhoduje rozhodčí, a tak kromě pohybových schopností a herních dovedností je nutné fair-play chování, schopnost komunikace a zodpovědnost.

Turnaje se zúčastnilo osm družstev z Brna a okolí. V základní skupině náš tým porazil všechny soupeře a zajistil si tak postup do finále. 

Židlochovice - Klobouky u Brna 10:8

Židlochovice - Gajdošova - 14:1

Židlochovice - Kamenačky - 12:2

Ve finále jsme se velmi vyrovnaně utkali s mnohem zkušenějším týmem SVČ Pohořelice a po velmi pěkném a napínavém utkání naše družstvo prohrálo 7:8. Odvezli jsme si druhé místo a ocenění pro nejužitečnější hráčku turnaje - Anetu Kolegarovou z 8.D.

Družstvo: Aneta Kolegarová, Leona Bendová, Tereza Mahovská, Markéta Suchánková, Katka Šillerová, Petr Borovička, Pavel Hába, Luboš Pelikán, Jáchym Lazar a Patrik Jílek.

Budeme se snažit, abychom tento sport i nadále v hodinách tělesné výchovy rozvíjeli, neboť zájem žáků stále stoupá.

Mgr. David Kopeček