Základní škola Židlochovice

Vánoční dílničky

Rok se s rokem sešel a škola se opět otevřela rodičům a prarodičům našich družinových dětí. Ve čtvrtek, 21. prosince 2017, se v družině uskutečnily dílničky s vánoční tematikou. V nové přístavbě školy bylo připraveno malé pohoštění ve formě vánočního punče a svařáku. Pro mlsné jazýčky bylo připraveno vánoční cukroví, které rodiče hodnotili svými hlasy. Po celé škole vonělo vánoční cukroví a v jednotlivých třídách jsme poslouchali koledy a voněly hořící svíčky. V letošním roce školní družina otevřela sedm oddělení a v každém oddělení paní vychovatelka připravila jiné vánoční tvoření. Pod rukama zručných maminek, tatínků, babiček, dědečků a samozřejmě dětí vyrůstaly z připraveného materiálu nádherné vánoční dekorace. Každý si odnesl domů nějakou drobnost, která nejen ozdobí domovy, ale i připomene vánoční čas strávený společně s dětmi. Bylo to velmi příjemné a krásné odpoledne, které vytvářelo úsměvy na tvářích, a z očí vyskakovala radost. Vychovatelky školní družiny děkují všem, kteří přišli za námi a společně si užili adventní čas.

                                                                            Jana Koupilová, vedoucí školní družiny