Základní škola Židlochovice

Vánoční tvoření ve ŠD

16. a 17. prosince se ve ŠD uskutečnily první workshopy pro rodiče s dětmi.  Zvaní byli úplně všichni. První den měli rodiče možnost si s dětmi vytvořit vánoční hvězdu či papírovou zimní čepici a rukavice, v keramické dílně pracovat s hlínou a v tělocvičně byla zumba. Druhý den bylo celé odpoledne zaměřeno na Vánoce. Děti pracovaly ve svých skupinách a na každou z nich čekal speciální adventní program. V červeném oddělení se vyráběly svícny z jablek, koření a sušeného ovoce. Vánoční papírová přáníčka si děti odnesly domů z oranžového oddělení a modří si vyzkoušeli, jak se pracuje a vyrábí z pedigu. Děti v zelené skupině si vyzkoušely tři vánoční zvyky, krájení jablíček, pouštění lodiček z ořechových skořápek a házení střevíců. Jestli těmto tradicím můžeme věřit, čeká všechny děti šťastný a klidný rok. Na dospělé čekalo v každé třídě teplé občerstvení, děti si pochutnávaly na výborném cukroví. Celé odpolední předvánoční setkání se všem moc líbilo.