Vánoční tvoření

V úterý, 16.12.2014, byla družina plná nejen dětí, ale i jejich rodičů a všichni měli plné ruce práce. Návštěvníci mohli putovat školou, kde pro ně byla připravena celá řada zajímavých aktivit. V každém oddělení si pro děti paní vychovatelky připravily vánoční program. Děti v zeleném oddělení měly možnost dozvědět se spoustu zajímavostí o vánočních zvycích a tradicích. Tři z nich si i vyzkoušely- rozkrajování jablíčka, pouštění lodiček z ořechů a házení střevícem. Hned vedle bylo modré oddělení, kde se vyráběl eko vánoční stromeček, ozdoben papírovými vločkami. V prvním patře se linula vůně zapálených svíček. Děti z červeného oddělení si odnesly krásný barevný papírový svícen. V oranžovém oddělení byla tvorba vánočních věnečků, které byly zdobeny keramikou, sušenými jablíčky a skořicí. Některé děti vytvářely přímo mistrovská díla. Na dospělé čekalo v každé třídě teplé občerstvení a po celé škole zněly vánoční koledy. Všichni pracovali s chutí, a proto si odnášeli krásné vlastní výtvory domů. Vánoční tvoření se vydařilo a už se těšíme, až naše setkání brzy zopakujeme.

Jana Koupilová, vedoucí školní družiny