Vektorová grafika

V květnu až červnu probíhalo školní kolo soutěže ve vektorové grafice žáků 9. tříd. Soutěžní projekty vytvořili v hodinách IaKT. Ve výuce se deváťáci důkladně seznámili s postupem tvorby vektorové grafiky složené z křivek a tvarů obsahujících různé výplně. Vrcholem jejich snažení byl projekt s tématikou architektury. Mohli použít vzorovou předlohu na fotografii nebo vymyslet nový návrh různé stavby od psí boudy až po mrakodrap. Za šest vyučovacích hodin vznikly práce rozdílné náročnosti a kvality.

Do vlastní soutěže postoupilo 26 prací. Sedmáci a osmáci z nich vybírali tři nejhezčí práce. Nejhezčí stavbou zvolili projekt Báry Šopfové z 9.B, na druhém místě se umístila práce Terezy Pokorné z 9.C, třetí skončil Patrik Jílek z 9.C. I další práce jsou velmi povedené a zveřejňujeme devět nejlepších.

Všem soutěžícím přejeme hodně úspěchů nejen v další počítačové tvorbě.

Mgr. Josef Mach a Mgr. Lubor Maněk