Základní škola Židlochovice

Vida science centrum Brno

Naši páťáci si užili ve Vida science centru v Brně zábavu, spojenou se získáváním nových vědomostí! Ověřili si v praxi svoje znalosti z přírodovědy, fyziky a získali představu, co všechno je možné pokusy zjistit v chemii. Na unikátní expozici rozdělené do čtyř tématických celků -Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět, mohli žáci vidět a vyzkoušet přes 150 interaktivních exponátů. Odpálit si vodíkovou raketu, stát se hvězdou zpravodajství o počasí, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení, rozpoutat tornádo nebo přijít na kloub záhadě Bermudského trojúhelníku - to vše mohli žáci zažít na vlastní kůži. V divadle vědy viděli spoustu zábavných chemických pokusů a v programu "Mysli smysly" si prověřili svoje vlasní smysly na jednoduchých pokusech. Den se vydařil a vraceli jsme se domů nadšeni!