Vídeň

Ve čtvrtek 24. 5. 2018 se uskutečnila exkurze do Vídně pro žáky tříd 8.B, 8.C a 8.E. Po příjezdu jsme si prohlédli zámek Schönbrunn s nádherně rozkvetlou zahradou a navštívili jsme zde Muzeum kočárů. Pak následovaly památky v centru města - nám. Marie Terezie se spoustou muzeí, Hofburg a císařská klenotnice, radnice a divadlo. Prošli jsme i nejznámější ulice, které nás dovedly až ke katedrále sv. Štěpána. Na závěr jsme si všichni užili jízdu na různých atrakcích v zábavném parku Prater.

"Schönbrunn je krásný a rozlehlý zámek. Nejkrásnější byly zámecké zahrady, kde je spousta různě tvarovaných keřů pro úžasné fotky." (Amálka, 8.B )

"Z výletu se mi nejvíce líbil zábavní park a domy hrůzy." (Radek, 8.C)

"Nejlepší z Vídně byl Prater, kde byla spousta adrenalinových atrakcí.“ (Ondra, 8.B)

Mgr. Jana Zachová a Mgr. Jana Mertlíková