Vítání jara

Ve čtvrtek konkrétně 21. března 2024, jsme v naší školní družině vyráběli Moreny z přírodnin jako součást oslav příchodu jara a loučení se zimou. Děti měly možnost tyto vytvořené Moreny vhodit do ohně, aby symbolizovaly tento přechod. Pro starší děti jsme připravili výrobu Moreny z nasušeného pečiva, které poté nasadily na klacíky. V pátek jsme se pak společně vydali na procházku k řece Svratce, abychom tuto Morenu z pečiva vhodili do vody. Během naší cesty podél řeky jsme si zahráli různé pohybové hry a děti odpovídaly na otázky spojené s příchodem jara. Takové aktivity nejen propojují děti s přírodou a tradicemi, ale také podporují jejich pohybový rozvoj a týmovou spolupráci. Bylo skvělé vidět, jak si všichni užívali tyto zážitky a jaké radosti jim přinesly.