Základní škola Židlochovice

Vlastivědná exkurze do Prahy

V úterý 7. května se vydali žáci pátých tříd na jednodenní vlastivědný výlet do Prahy. V plánu jsme měli obejít a prohlédnout pár historických památek a nasát atmosféru hlavního města.  Některé uchvátila již cesta metrem – zajímavé přestupy, tlačenice v metru, rychlé nastupování a vystupování 52 dětí, apod.  Dobrá identifikace židlochovických žáků se podařila díky červeným kšiltovkám, které měli všichni na hlavě.  Navštívili jsme Pražský hrad a jeho nádvoří, zhlédli výměnu stráží  a katedrálu  sv. Víta.  Poté jsme pokračovali na Karlův most. Po obědě následovaly procházky přes Staroměstské a Václavské náměstí s památkami.  Děti si výlet velmi užily, na ulicích viděly mnoho turistů a cizinců, různá pouliční představení – živé sochy, velké lidské plyšáky, apod.  Výlet se vydařil.

Mgr. Daniela Tichá