Vodácký výlet

Dobře se učit, slušně se chovat,  reprezentovat a být ochoten pomáhat se  vyplatí! Vybraných 13 žákyň a 3 žáci devátých ročníků se zúčastnili 2-denního výletu na vodě - splutí řeky Jihlavy v úseku Dolní Kounice - Ivaň.

Po krátkém představení instruktorů (Vladan, Honza a druhý den ještě Pepa) jsme nafasovali pádla a proškolili kormidelníky na klidné vodě. První potápky již zde při nastupování do lodě vyzkoušeli na vlastní kůži teplotu vody. První den nás čekal úsek dlouhý 16 km do kempu ve Cvrčovicích. Cesta utekla velmi rychle bez komplikací. Malá svačinka a už jsme tahali lodě ve Cvrčovicích na břeh.

Na vyprahlé zemi jsme postavili stany, dobře se najedli a následně volný čas vyplnili dobrovolně odpočíváním (těch bylo nejméně), přehazovanou a fresbeem. Co by to bylo za vodu kdybychom neměli táborák.

Přečkali jsme chladnou noc a čekal nás nabitý program. Přednáška o výbavě, bezpečnosti, kilometráži a záchraně tonoucího s házečkami. Kolem 11. hodiny jsme vypluli na 12 km dlouhý úsek do cílové stanice Ivaň.

Dva dny utekly jako voda a už nás autobus odvážel zpět.

Odvážíme si mnoho pěkných vzpomínek a zážítků z vody. Děkujeme SVČ Pohořelice za bezproblémové dva dny a dobrou organizaci.

Mgr. Lukáš Přichystal, Mgr. Eva Kadlcová