Vrtule

První listopadový pátek se v družině uskutečnila sportovně podzimní soutěž pod názvem „VRTULE“. Počasí bylo krásně slunečné, tak jsme vyrazili na školní hřiště.

Děti byly rozděleny do malých skupin, v každé skupině byly všechny věkové kategorie, aby si vzájemně pomáhaly. Tato hra byla zaměřena na práci ve skupině, takže za celou práci zodpovídala celá skupina a ne ten, co něco napsal nebo splnil. Na plnění úkolů byla potřeba fyzická zdatnost, použít rozum, cit, ale i důvtip. Jako například „přeskok přes švihadlo, dej gól na branku, namaluj něco podzimního, zjisti kolik je hodin, řekni někomu něco hezkého a mnoho dalších úkolů“. Družinové odpoledne bylo plné zábavy a radosti, takže děti byly spokojené.