Základní škola Židlochovice

Výjezd do rakouského Retzu

Výjezd do rakouského Retzu a návštěva hotelové školy HLT Retz

Dne 25. 10. 2023 se výherkyně loňské soutěže ,,Masterchef junior,, podívaly pod pokličku profesionálů na rakouské hotelové škole v Retzu. Návštěva hotelové školy byla hlavní výhrou Masterchefa. S hotelovou školou navázala v předloňském roce naše škola úzkou spolupráci. A jak náš výlet vypadal?

Vyjely jsme v brzkých ranních hodinách a po desáté hodině na nás čekala paní ředitelka Barbara Sablik. Poté se naší výpravy ujala naše bývalá žákyně Anička Chmelíčková, která letos nastoupila již do 2. ročníku na hotelové škole. Provedla nás školou, děti měly možnost nahlédnout do výuky a dokonce se podívat do praktické výuky. Měly možnost začlenit se mezi žáky, vyzkoušet si servírování a Honza, který je vážným zájemcem o hotelovou školu si vyzkoušel na chvíli býti profi kuchařem. Bylo o nás postaráno ve všech směrech, poobědvali jsme ve školní jídelně a ani káva a horká čokoláda nechyběly. Myslím, že děti byly nadšené a přijely plné dojmů a nových poznání. Dne 24. a 25. 11. je na škole den otevřených dveří, takže všem, kteří by měli zájem o hotelovou školu, návštěvu malebného Retzu i školy vřele doporučuji.

Účastníci akce: Adéla Kučerová, Eva Duchoňová, Laura Calabro, Vladimíra Haasová, Jan Urbánek

Mgr. Martina Nordheimová a Mgr. Klára Slivečková (organizátoři výletu)