Základní škola Židlochovice

Výstava Titanic Brno

Výstava Titanic

V pátek 9.11. 2018 navštívili žáci pátých tříd  světoznámou výstavu  Titanic, která je nyní k vidění na brněnském výstavišti. Na začátku výstavy dostal každý žák palubní lístek se jménem skutečného cestujícího na Titanicu. Celou výstavou žáky provázelo mluvené slovo, krásné fotografie, promítání ukázek z filmů, mnoho věcí vylovených přímo z vraku lodi ze dna oceánu. Nejvíce je zaujaly autentické prostory  Titanicu  - kajuty první třídy, chodba k pokojům, velké točité schodiště, strojovna a další místnosti. Během prohlídky žáci sbírali do pracovního listu razítka, která se na konci výstavy vyhodnocovala. Úspěšní sběrači dostali sladkou odměnu. Po prohlídce si mohli podle svého palubního lístku v seznamu všech cestujících vyhledat, zda potopení Titaniku přežili. Výstava byla velmi zajímavá.

Mgr. Daniela Tichá a Mgr. Vilma Zímová