Základní škola Židlochovice

Vystoupení fenky Belly

V pátek 17. dubna přišla již podruhé do školní družiny žákyně 9. třídy Adéla Šperková s fenkou bígla Bellinkou, aby dětem ukázala, co všechno umí. Dvouletá Bellinka navštěvuje kynologický klub v Židlochovicích, kde se učí a zkouší spousty aktivit. Od poslušnosti po coursing, dogtrekking, dogdancing. Děti se dozvěděly, že dogtrekking je vytrvalostní sport se stanovenou tratí v časovém limitu a coursing je lovení kořisti, která je tažená navijákem.  Nejvíce Belču baví dogdancing, což je různá škála pohybů, od chůze u nohy, otočky, slalom mezi nohama, couvání, podávání pacek, panáčkování a válení sudů. Bella za každý správně provedený úkol dostala pamlsek od cvičitelky Adély. Celé družinové odpoledne se velmi vydařilo. Děkujeme Adéle za ochotu přijít a ukázat našim dětem, že pes je dobrým přítelem, služebníkem a pomocníkem člověka.

          Jana Koupilová, vedoucí školní družiny