Základní škola Židlochovice

Vystřílený bronz z Pohořelic

Okrskový turnaj ve florbale pro chlapce 6. a 7. tříd se již tradičně na podzim odehrál v Pohořelicích. Los Židlochovicím přiřadil do skupiny tým Rajhradu a Vranovic. Oba dva zápasy naše židlochovické naděje suverénně vyhrály (Židlochovice - Rajhrad 6:1, Židlochovice - Vranovice 6:3) a do semifinále postoupily z 1. místa. 

Semifinálový los zvedl všechny přítomné diváky ze sedadel, neboť hned úvodní zápas poslal ZÁKLADNÍ ŠKOLU Židlochovice do derby s GYMNÁZIEM Židlochovice. Gymnázium vsadilo na rychlé protiútoky a hned v úvodu zápasu se dostalo do vedení 2:0. Minutu před koncem zápasu se sice našim klukům podařilo snížit na jednogólový rozdíl, ale finále se s námi závěrečným hvizdem rozhodčího rozloučilo.

Boj o třetí místo s týmem Rajhradu dlouho nepřinášel žádné branky. Nakonec se přeci jenom radovalo družstvo Židlochovic po jednobrankové výhře a bronzoví chlapci se tak vrátili do Židlochovic s dobrým sportovním zážitkem a největším počtem vstřelených branek turnaje (skóre branek 14:6).

Soupiska

Švábik Radim 7.F, Kilberger Jiří 7.F, Vrbka Tomáš 7.B, Košar Daniel 7.B, Matoušek Marek 7.B, Marčík Jaroslav 7.B, Svoboda Hynek 6.A, Horák Michael 6.A, Kronovít Tadeáš 6.D, Sosnar Lukáš 6.D

Branky

Hynek Svoboda 5

Radim Švábik 3

Daniel Košar 3

Tadeáš Kronovít 2

Lukáš Sosnar 1

Asistence

Daniel Košar 4

Hynek Svoboda 3

Lukáš Sosnar 3

Radim Švábik 1

Tadeáš Kronovít 1

Jiří Kilberger 1