Základní škola Židlochovice

Výtěžek ze školního jarmarku

Běžné starosti deváťáků. Kam jít na školu, přihlášky, přijímačky… Šestnáctiletý Tomáš měl ale tou dobou docela jiné těžkosti. Lékaři mu v dubnu zjistili leukémii. Právě Tomášova rodina bude jednou z těch, na které půjde výtěžek z loňského předvánočního školního jarmarku. Díky pečlivé přípravě jsme pro dobrou věc získali přes 36 tisíc korun. 

Jarmark. Tradiční školní akce, ke které se upíná pozornost po velkou část podzimu. Žáci v různých předmětech tou dobou věnují úsilí výrobě bylinných solí, šperků, tašek, svícnů i kosmetiky. Potom krásně zabalit, nacenit. 

Výtvory pak prodávají, a to hlavně rodičům, kteří do školy přijdou na třídní schůzky. Každý rok takto získané peníze podpoři dobrý úmysl. Letos Dobrého anděla, nadaci, která pomáhá rodinám zasaženým těžkou nemocí. Jako je ta Tomášova. 

Že má rakovinu, se Tomáš dozvěděl v dubnu své deváté třídy. Následovala první fáze léčby, po ní další. Teď už je z něj středoškolák na ekonomickém lyceu, do nemocnice dál jezdí na kontroly i léčebné dávky. 

„Mrzí nás, že nemůže docházet na prezenční výuku do školy. Má individuální studijní plán,“ řekla Tomášova maminka Jindřiška. 

„Dobrým andělům moc děkujeme. Po skončení intenzivní léčby bychom chtěli i my přispívat ostatním. Důležité pro nás nyní je, že v tom nejsme sami, bojují i ostatní rodiče, máme velkou podporu kamarádů. A myslím, že i ve škole, kde Tomáš začal prvním rokem studovat,“ dodala paní Jindřiška.