Základní škola Židlochovice

Výuka v Anthroposu

V pátek 15.11 jsme v průběhu dopoledne navštívili brněnský pavilon Anthropos, kde Moravské zemské muzeum vystavuje poutavou expozici pod názvem Dobrodružná Afrika očima cestovatelů. Naši žáci se zajímavou formou seznámili s mnoha podrobnostmi tohoto zajímavého kontinentu, řešili společně i ve skupinkách řadu úkolů podle tištěného průvodce, který byl zároveň jejich vstupenkou na výstavu. Z výkladu paní průvodkyně se dozvěděli i řadu zajímavostí a podrobností, na které během výuky nezbyl čas. Zjistili i více o objevování a popisování tohoto krásného koutu naší planety, kterým se do historie také zapsali někteří naši krajané. Výstava byla doplněna řadou činností, žáci mohli ochutnat mouku z baobabu, vžili se do role afrických hudebníků a  šamanů a zahráli si na řadu jejich nástrojů, navštívili na skok zdejší školu, prohlédli si řadu nástrojů dennodenní potřeby Afričanů a viděli jak velký rozdíl je v životě zdejších obyvatel a v životě našem.Tohoto programu se zúčastnila 7.A, ale postupně pojedou i ostatní sedmé třídy.

                                                 Mgr. Petr Dvorník