Bioskop MU Brno

Ve dnech 16. – 17. ledna navštívili žáci pátých tříd výukový program, který připravuje v rámci praxe studentů Masarykova univerzita v Brně pod názvem Bioskop. V tomto projektu univerzita nabízí výukové programy pro žáky a studenty základních i středních škol.

My jsme zvolili program Věda v prostoru. Děti si vyzkoušely jednoduché chemické pokusy s využitím otca a prášku do pečiva, míchání a oddělování barev a také jsme zhlédli náročnější pokusy, které dětem předváděli sami lektoři. Program probíhal v prostorách Univerzitního kampusu v Bohunicích. Žáci tedy mohli vidět krásné nové prostory pro studenty některých vysokých škol v Brně. Výukový program byl zajímavý a určitě jsme zde nebyli naposledy.

Daniela Tichá