Výukový program 8. ročník

Žáci si mohli vybrat ze 4 výukových programů ve Vidě. Lákavé byly všechny a tak rozhodl zájem vyzkoušet si "něco" z chemie, fyziky nebo přírodopisu.

Chemie nás baví - žáci zjistili rozdíl mezi mícháním obyčejných barev a chemických látek. Vyzkoušeli si hned několik chemických reakcí a analyzovat přírodní látky.

Magnetická přitažlivost - prostřednictvím krátkých pokusů si žáci „osahali“ magnetické pole a vyzkoušeli si magnetické vlastnosti různých materiálů. Zkonstruovali si Gaussovo dělo, přišli na kloub magnetickému hlavolamu a připravili si magnetickou plastelínu.

Můj mikrosvět -  žáci objevili kouzlo mikrosvěta, kde i obyčejné věci vypadají výjimečně. Zopakovali si práci s mikroskopem, zkoumali hotové preparáty a vytvořili si i vlastní.

Srdce na dlani - díky skutečnému vepřovému srdci žáci objevili strukturu jednoho z nejzajímavějších orgánů našeho těla. Poznali jeho jednotlivé části a ukázali si principy jejich fungování.

Vida, stálo to za to!

Mgr.Lenka Hanáková, Mgr.Veronika Koschová