Základní škola Židlochovice

Zápis do 1. třídy

V úterý 17. dubna naše škola přivítala 71 předškoláků na zápise do 1. třídy. Zápis se nesl v duchu jízdy vláčkem. Na děti čekalo pět stanovišť, kde pro ně měly paní učitelky z prvního stupně připravené nejrůznější dotazy a úkoly. Jedním z nich byla i obsluha zvířecích pasažérů v jídelním voze. Děti pracovaly se zájmem a zapálením. Na všech stanovištích dostaly za svoje snažení drobné dárečky. Mohly se tak při odchodu ze školy těšit kromě zážitků z balónků, lega nebo si pochutnávat na perníkové mašince. Na posledním stanovišti rodiče měli možnost připravenost svých dětí na nástup do školy zkonzultovat s poradenskými pracovníky ze školního poradenského pracoviště.

Připomínáme, že náhradní termín zápisu bude 23. dubna mezi 16.00 a 18.00 hodinou. No, a my se zatím budeme těšit na třídy plné zvídavých žáčků.