Zeměpisná olympiáda

Ve čtvrtek 23.1. proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády. Ve třech kategoriích soutěžilo celkem 36 žáků 6. -9. ročníku, kteří museli prokázat jak teoretické znalosti, tak praktické dovednosti při práci s mapou. A jak to celé dopadlo? V kategorii 6. tříd zvítězil Jirka Procházka ze 6.D, druhou příčku obsadil jeho spolužák Petr Lukeš a o třetí místo se dělí Eliška Flodrová ze 6.A a Jáchym Lazar z 6.C. V kategorii  7. tříd zvítězil Jakub Špicar ze 7.D, na druhém místě je Roman Svoboda, opět ze 7.D a třetí příčku obsadil Radim Strach ze 7.C. Poslední kategorie byla společná pro 8. a 9. ročník. Zvítězil David Hýsek z 9.C, na druhém místě se umístila Lucie Bohatá z 9.B  a třetí příčku vybojoval Jan Podborský z 9.C. Mezi úspěšné řešitele se dále zařadili Pavel Hába, David Pirožek, Daniel Hýsek, Alexandr Šmidt, Kryštof Nováček, Martin Mikulášek, Tomáš Sláma a Stanislav Hejduk. Soutěžícím děkujeme za účast, všem úspěšným řešitelům blahopřejeme a Jirkovi, Jakubovi a Davidovi držíme palce v okresním kole, které se koná 25.2. v Modřicích.