Základní škola Židlochovice

Zimní a jarní akce 5.A

Vzhledem k možnosti cestování vlakem přímo ze Židlochovic jsme začali asi jednou za měsíc jezdit do Brna na různé exkurze a výstavy. Nejprve jsme navštívili pavilon Anthropos, kde jsme se seznámili s vývojem člověka. Dále jsme se jeli podívat na stálou expozici živých motýlů do Papilonie v Brně. Motýli jsou zde dováženi každý týden z exotiky, vůbec se nebojí lidí, sedají si na lidské tělo, protože nevnímají člověka jako predátora. Velmi krásný zážitek, i když někomu to mohlo být trochu nepříjemné. Další měsíc nás čekal program o vesmíru v Planetáriu na Kraví hoře. Projekce 2D filmu o Sluneční soustavě  v digitáriu byla zajímavá, až se nám občas z těch krásných záběrů zamotala hlava. Za pár týdnů jsme také navštívili projekci z nabídky filmového festivalu „Jeden svět na školách“, kde jsme zhlédli zajímavé filmy ze života – o vážné nemoci, o covidové karanténě a o zahlcování krajiny odpadky. Po všech projekcích následovala společná diskuse na dané téma. Stihli jsme také navštívit židlochovické firmy a to papírnu Moudrý a firmu na obrábění kovů pana Nečase.

 V nebližších dnech nás čeká návštěva Vida science centra, kde nás mimo prohlídky expozice čeká i výukový program v chemické laboratoři.

Mgr. Daniela Tichá