Základní škola Židlochovice

Zimní olympijské hry v 1.A

Nejen olympionici v Pchjongčchangu letos bojovali o medaile. Po návratu z jarních prázdnin jsme v 1.A slavnostně zahájili naše vlastní olympijské hry. O přestávkách jsme sledovali přímé přenosy z olympijských her. Vytvořili jsme si nástěnku na připomínku českých medailových úspěchů. V pátek 16.února jsme začali soutěžit v zimních disciplínách i my sami. Závodili jsme ve skocích na lyžích, běhu na lyžích, slalomu, biatlonu, rychlobruslení a krasobruslení. Skvělé atmosféře napomohli i vlastnoručně vytvořené dresy. Nechybělo ani bouřlivé fandění jako na stadionu. Stupně vítězů jsme v každé disciplíně ocenili diplomem, medaili však dostal každý sportovec. Z olympiády si odnášíme krásné vzpomínky a chuť do dalšího sportování.

                                                                                                                             Mgr. Šárka Fajglová