Základní škola Židlochovice

Živo za plotem III

Živo za plotem III

je název environmentálně zaměřeného výukového programu  ZŠ TGM v Rajhradě.

     V úterý 21.10.2014 navštívili Základní školu v Rajhradě žáci 6.C třídy společně s vyučujícími předmětu ČaSP paní učitelkou Rotterovou a panem učitelem Kujalem. V budově druhého stupně nás srdečně přivítala paní učitelka Vitulová, která již třetím rokem celý projekt vede.

     První část programu byla zaměřena na problematiku ochrany zvířat, zejména na nezodpovědné množení domácích zvířat, což má za následek rostoucí počet opuštěných a nechtěných zvířat. Dále se žáci dozvěděli, co je potřeba při pořizování pejska, jak postupovat při podezření na týrání domácího zvířete a mnoho dalších užitečných informací.

     Ve druhé části jsme nahlédli do zahrady a zjistili, jaké nádherné barvy nám podzimní příroda nabízí. V areálu školní zahrady žáci pomocí klíče určovali stromy a keře. Dále sledovali, jak se rostliny a živočichové připravují na nejnáročnější období – zimu a poté si formou kvízu si otestovali svoje znalosti.

     Cestou na autobus i zpět do školy žáci stále diskutovali o příjemně prožitém dopoledni a to je pro nás, učitele , ten nejlepší důkaz o úspěšnosti celé akce.

rajhrad_1

rajhrad_4

rajhrad_2

rajhrad_3