Základní škola Židlochovice

Zpívali jsme seniorům

Zpívali jsme seniorům

Od začátku listopadu se žáci 2. B stejně jako v ostatních třídách věnovali nácviku vánočních koled a písní.

Na konci listopadu se dověděli, že ti nejšikovnější půjdou zazpívat a zarecitovat seniorům do domu s pečovatelskou službou v Židlochovicích. Paní učitelka Mašková vybrala kromě koled ještě krásnou básničku o adventních svíčkách a nácvik přidal na obrátkách. V hodinách pracovních činností připravily děti ještě přáníčka, aby udělaly babičkám a dědečkům radost.

21. 12. nastal konečně ten dlouho očekávaný den a třináct koledníků se vydalo za doprovodu paní učitelky Maškové a třídní učitelky Chmelkové na návštěvu.

Po příchodu do domu s pečovatelskou službou se děti nejdříve rozešly k jednotlivým bytům, aby zde předaly přání hezkých Vánoc a pozvaly jejich obyvatele na své vystoupení. Za koledu mnohde dostaly perníčky nebo nějakou jinou sladkost. Popřály pěkné Vánoce také pečovatelkám, které se o naše starší spoluobčany pečlivě starají. Poté se děti vrátily do hlavního vestibulu za paní učitelkou Maškovou, která mezitím připravila varhany, a mohlo se začít.

Tréma a nervozita byla veliká, ale svázala naštěstí jen šídla v dětech zašitá, takže jak recitování básně Čtyři adventní svíce tak zpěv koled se dětem povedl na výbornou. Paní vedoucí předala dětem něco na mls a vyrazili jsme zpět do školy.

Děti po cestě rozebíraly zážitek z koledování a dohodly se, že se příští rok v předvánočním čase zase do domu s pečovatelskou službou vypraví.