Základní škola Židlochovice

Zeměpisná olympiáda

Ve čtvrtek 22.1. proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády. Ve třech kategoriích soutěžilo celkem 28 žáků 6. -9. ročníku, kteří museli prokázat jak teoretické znalosti, tak praktické dovednosti při práci s mapou. A jak to celé dopadlo? V kategorii 6. tříd zvítězila Magda Weisová ze 6. B, druhou příčku obsadila Klára Valentová ze 6. D a třetí místo vybojovala Julie Voškerušová ze 6. B. V kategorii  7. tříd zvítězil Jáchym Lazar ze 7. C, na druhém místě je Jiří Procházka ze 7. D a třetí příčku obsadil David Pirožek ze 7. C. Poslední kategorie byla společná pro 8. a 9. ročník. Zvítězil Ondřej Ryšavý z 9. A, na druhém místě se umístil David Vala z 9. C  a třetí příčku vybojoval Marek Smejkal z 9. D. Blahopřejeme a Magdě, Jáchymovi a Ondrovi držíme palce v okresním kole.

Mgr. Kamila Hasoňová